תפריט נגישות

סמ"ר אורון שאול ז"ל

אורון שאול
בן 21 בנפלו
בן זהבה והרצל
נולד בפוריה
בי"ד בטבת תשנ"ד, 27/12/1993
התגורר בפוריה
שרת בחטיבת גולני
נפל בקרב
בכ"ב בתמוז תשע"ד, 20/7/2014
במבצע "צוק איתן"
מקום נפילה: סג'עיה
באזור רצועת עזה
הותיר: הורים ושני אחים: אבירם ואופק

קורות חיים

בן זהבה והרצל. נולד ב- י"ד בטבת התשנ"ד, 27.12.1993 בפוריה עלית.

אורון למד בבית הספר התיכון "בית־ירח".

אורון התעקש להתגייס לגולני, למרות שבשל נסיבות משפחתיות הוצע לו לשרת בסמוך מקום מגוריו. שירת בגדוד 13 של חטיבת גולני.

דודו של שאול, דוד נמימי, אמר כי הוא "היה ילד טוב שאהב את הצבא, וביום העצמאות האחרון קיבל אות 'מצטיין הנשיא'. הוא היה תמיד בראש. ילד מלאך, יפה תואר. נער מקסים". הדוד סיפר כי "ביום חמישי האחרון אורון התקשר להורים וסיפר שנכנסים לעזה. אביו ביקש שימור על עצמו".

בתאריך 8.7.2014 פתחו במבצע "צוק איתן" המבצע החל בעקבות ירי רקטי הולך וגובר מרצועת עזה לעבר אוכלוסייה אזרחית בדרום ישראל, כתגובה ל"מבצע שובו אחים" של צה"ל לאחר חטיפת שלושת הנערים ב-12 ביוני. בתאריך 17 ביולי, נכנסו כוחות קרקעיים של צה"ל לרצועה במטרה לפגוע במנהרות הטרור.

ביום כ"ב בתמוז תשע"ד, 20.7.2014 אורון נהרג בתקרית הנגמ"ש בסעגייה' שבעזה.

אורון הוכרז כחלל מערכות ישראל שמקום קבורתו לא נודע.

האב אמר עוד כי "זה לא נתפש שלא נראה את אורון מגיע בימי שישי, עם החיוך הביישני, מחליף את המדים ויוצא לטייל עם קאי. איך מתמודדים עם האובדן איננו יודעים. הרבה שאלות מנקרות, לא מרפות, ולא נותנות מנוח. אולי ההתמודדות היא להמשיך ולחיות את החיים עצמם". האב אף ביקש מהציבור "לשאת תפילה שאורון לא יישכח וגופתו תובא לקבורה בישראל במהרה בימינו".

האח אבירם אמר כי לא דמיין בחלומותיו השחורים ביותר את המעמד. "אף אחד לא יבין איזה חלל עצום השארת. שואלים אותי כיצד נפלת, רוצים לדעת את הפרטים אבל לי לא אכפת, אני רק יודע שעשית את מה שעשית כלוחם בצבא הגנה לישראל. חתרת למגע. אתה גיבור.

גם חברתו של אורון, הודיה, סיפרה כי תמיד היה מנהיג. "אתה אדם שכולו חסד, רוממות וצניעות. תמיד השקעת בכל דבר, גם בצבא וגם בזוגיות שלנו. היו לנו תוכניות, עתיד משותף, תהינו למי הילדים שלנו יהיו דומים. באת אלי עם חצי חיוך מבחוץ, וחיוך ענק מבפנים".

מג"ד גדוד 13 בגולני, ארז אלקבץ, הגדיר את אורון "הלוחם המושלם". לדבריו, הציוד תמיד היה משופצר, מטופל. "תמיד נשארת ער אחרי כולם, גם אחרי מסע או תרגיל, מנקה את הנשק, רוחץ את הווסט. עושה לעצמו מסדר כוננות. תמיד קיבלת את המשימה להוביל את הכוח, כי עליך סמכנו".הותיר אחריו זוג הורים, הרצל וזהבה ושני אחים. אבירם ואופק.

"יהי זכרו ברוך".

בניית אתרים: