תפריט נגישות

דבר יו"ר העמותה

משפחות יקרות,

כאשר החלטנו, קבוצה קטנה של מפקדי עבר בגולני, להקים את העמותה ולהירתם לטובת החטיבה, אחד הנושאים המרכזיים שעמדו לנגד עינינו היה משפחת השכול של גולני ומה אנחנו יכולים לעשות עוד למענה.

כולנו איבדנו קרובי משפחה, חברים טובים וחיילים וקצינים ששירתו ולחמו ביחד איתנו לאורך השנים. את רבים מכם אנחנו מכירים ומוקירים אישית, גם דרך ההיכרות האישית עם יקירכם שנפל וגם דרך הקשר הבלתי אמצעי שנוצר בינינו בעקבות האסון שניחת עליכם. אני יודע שאין נחמה לאובדן והכאב העמוק הוא מנת חלקכם לתמיד. כל מה שאנחנו מבקשים לעשות זה לעזור במה שניתן, להיות לידכם יותר, להקשיב לצרכים נדרשים, לרעיונות שאתם מעלים, לכל דבר שחשוב לכם במגמה לקדם וליישם.

כאמור, סיוע למשפחות שכולות הוא עוגן חשוב במטרות העמותה ובין היתר יש בכוונתנו להיות שותפים בהפקת אירועים, סיוע בסיורים בימי משפחות, כמו גם במתן תשורות למשפחות. ואולם האתגר הגדול ביותר מצוי בתוכנית שדרוג אתר ההנצחה ומוזיאון החטיבה בצומת גולני. חברי העמותה מתכוונים להקדיש זמן ניכר לטובת הנצחת זכר הנופלים והנחלת מורשת גולני שהם מייצגים. כפועל יוצא מכך, יש בכוונתנו להוסיף לספרי הזיכרון הקיימים מערכות מולטימדיה מתקדמות שיתעדו באומר ובצליל את סיפור חייו של כל לוחם גולני שנפל. בנוסף, נפעל לשיפור משמעותי של מהות ההתייחדות עם החייל שנפל, על-ידי יצירת פינות ישיבה והתייחדות של בני משפחה וחברים מול מצגת המולטימדיה הניתנת לשליטה והכוונה.

זכר הנופלים ומורשתם יהיה חלק מכל יוזמה עתידית באתר ההנצחה: הפעילות באודיטוריום החדש שייבנה, מרכז המידע והמורשת הממוחשב והמודרני, הספריה והארכיב עם עמדות אינטרנט פעילות, כיתות לימוד בגדלים שונים ומוקדים מוצלים ברחבי השטח, שכל אחד מהם יתמקד בסיפורי הקרב של מלחמה ספציפית, עם צילומים, מפות קרב ומערכת שמע, וכמובן סיפוריהם האישיים של הלוחמים שנהרגו בקרב.

מי כמוכם יודעים מה זה גולני, מה זה גאוות היחידה של גולני ומה זה גבורה ואחוות לוחמים בגולני. עמותת גולני חרטה על דיגלה מחויבות לפיה לעולם לא נשכח את יקיריכם ולעולם אתם תהיו חלק בלתי נפרד ממשפחת גולני המלוכדת והזוכרת.

באהבה
אלוף (מיל.) משה קפלינסקי
יו"ר עמותת גולני ולשעבר מפקד חטיבת גולני


בניית אתרים: