תפריט נגישות

סמ"ר משה מלקו ז"ל

משה מלקו
בן 20 בנפלו
בן לקצ' ואייאיו
נולד בירושלים
בא' באדר תשנ"ד, 12/2/1994
התגורר בירושלים
שרת בחטיבת גולני
יחידה: פלחה"ן
התגייס ב-18.11.2012
נפל בקרב
בכ"ב בתמוז תשע"ד, 20/7/2014
במבצע "צוק איתן"
מקום נפילה: סג'עיה
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
הותיר: הורים, אח ושמונה אחיות

קורות חיים

בן לקצ' ואייאיו. נולד ב- א' באדר התשנ"ד, 12.2.1994 בשכונת נווה יעקב בירושלים.

משה למד בבית הספר "דנמרק" בירושלים. בבית הספר מתקשים לעכל את רוע הגזירה - ופתחו היום את שעריו על מנת לאפשר לתלמידים המצויים בחופשה להגיע, זאת על מנת לשוחח ולקבל תמיכה.

משה התגייס לחטיבת גולני ושובץ ביחידת גדס"ר. הוא הלך לקרבי בעקבות אחיו", סיפר בן דודו. "הוא היה בחור חייכן ושמח. תמיד היה עוזר בבית ותומך במשפחה ובאחיות התאומות הקטנות שלו".

בני המשפחה, חברים ומכרים של מלקו סיפרו על בחור שחלם להיות גולנצ'יק והגשים את החלום. "משה היה בן אדם מדהים", סיפר אלי, "הוא אהב את גולני ונהנה ממה שעשה. כואב לנו מאוד".

בתאריך 8.7.2014 פתחו במבצע "צוק איתן" המבצע החל בעקבות ירי רקטי הולך וגובר מרצועת עזה לעבר אוכלוסייה אזרחית בדרום ישראל, כתגובה ל"מבצע שובו אחים" של צה"ל לאחר חטיפת שלושת הנערים ב-12 ביוני. בתאריך 17 ביולי, נכנסו כוחות קרקעיים של צה"ל לרצועה במטרה לפגוע במנהרות הטרור.

ביום כ"ב בתמוז תשע"ד, 20.7.2014 משה נהרג בתקרית הנגמ"ש בסעגייה' שבעזה.

אמש הגיע לבית המשפחה נוי, חבר שנפצע קל בלחימה. במשך דקות ארוכות עמד נוי והתקשה לנחם את אמו של משה. "אני לא מאמין", אמר, "אנחנו חברים מגיל אפס. פגשתי אותו, הם נסעו בנגמ"ש לפנינו, ואז קרה מה שקרה".

רחל, שכנת המשפחה, סיפרה כי היא מכירה את משה מגיל קטן. "זו משפחה מיוחדת במינה. המשפחה חוותה בעבר מקרה טראגי. בחור מדהים שכל הזמן רצה להיות אחד מהחבר'ה והתגייס לגולני. הוא קיבל חינוך טוב והיה צנוע ואהוב".

משה השאיר אחריו הורים, אח ושמונה אחיות.

אחרי נפילתו משה הועלה לדרגת סמל ראשון.

בניית אתרים: