תפריט נגישות

סמ"ר לירן סעדיה ז"ל

לירן סעדיה
בן 21 בנפלו
בן מיכל וציון
נולד בקרית שמונה
בח' באייר תשמ"ה, 29/4/1985
התגורר בקרית שמונה
שרת בחטיבת גולני
יחידה: "אגוז"
התגייס ב-23.11.2003
נפל בקרב
בכ"ד בתמוז תשס"ו, 20/7/2006
במלחמת לבנון השנייה
מקום נפילה: מרון א-ראס
באזור לבנון
מקום קבורה: קרית שמונה
חלקה: 1, שורה: 5, קבר: 7.
הותיר: הורים ושלושה אחים

קורות חיים

לירן, בן מיכל וציון. נולד ב-ח' באייר תשמ"ה, 29.4.85. לירן נולד וגדל בקריית-שמונה. "הצטיין בכל אשר עשה, והיווה מודל לחיקוי לקרוביו ולחבריו. אנחנו לא מעכלים שהוא לא איתנו. תמיד הייתה הילה סביבו", מעיד עליו דודו אייל, "הוא היה מלח הארץ, אהב את המדינה והיה הראשון להתנדב, בכל מקום".

לירן היה תלמיד מצטיין בתיכון. בתאריך 23.11.03 התגייס לירן לחטיבת גולני והשתייך ליחידת "אגוז". אף אחד לא התפלא כאשר סיים כחניך מצטיין את קורס המ"כים, שבסיומו התעקש לחזור אל הצוות שלו ביחידת אגוז. זאת מכיוון שאהב את יחידתו ואת חבריו שם יותר מכל. "הם היו חשובים לו יותר מהכול" מספרת אימו.

מפקדו של לירן, סרן עופר האן, ספד לו: "אני רוצה שכולם יידעו מי היית. היית אמיץ, היית לוחם ומפקד מצוין, ומעל הכול - היית אדם דגול. תמיד היית ראשון, היית הלב של הצוות. אף פעם לא נשברת. לקחת את מכשיר הקשר על גבך 72 שעות בלי להחליף. במסע כומתה רצת קדימה ומשכת את כולם, חבר ועוד חבר".

בעוד כשלושה חודשים היה אמור לירן לסיים את שירותו הצבאי, אך הוא התעקש לחזור ולהיות עם הצוות שלו במקום להיות בהדרכה. כל דבר הוא עשה ראשון. השב"כ רצה לגייס אותו עם שחרורו, אבל הוא רצה לשפר את ציון הפסיכומטרי ולטייל בעולם.

חטיפת החיילים בידי החיזבאללה בישרה על תחילת מלחמה בצפון. ויחידת "אגוז" כיחידת לוחמה מיוחדת אשר שולטת בלחימה בטרור, וכחלק מחטיבת גולני, החטיבה הצפונית ביותר, החלה להתכונן לפעילות הקרבה ובאה.

ביום חמישי ה-כ"ד בתמוז תשס"ו (20.7.06) נעו לירן וחבריו לצוות בכוח של יחידת "אגוז" לכיוון הכפר מרון-א-ראס שבדרום לבנון במטרה לאתר ולפגוע בחוליות מחבלים המתקרבות לגדר הגבול. המחבלים שזיהו את הכוח פתחו לעברו באש משולבת של טילי נ"ט ואש מרגמות, ובקרב שהתפתח נפגע לירן ונהרג. לירן נקבר בבית העלמין בקריית שמונה, ב-23.7.06.

יהי זכרו ברוך.

בניית אתרים: