תפריט נגישות

רב"ט צבי (ציקי) יהודה איזמן ז"ל

צבי (ציקי) יהודה איזמן
בן 19 בנפלו
בן לאה מלכה ואיתן דב
נולד בקרית משה
בו' באדר תשמ"ג, 18/2/1983
התגורר בירושלים
שרת בחטיבת גולני
יחידה: "אגוז"
התגייס ב-12.11.2001
נפל בעת מילוי תפקידו
בי' בתמוז תשס"ב, 19/6/2002
מקום נפילה: ואדי סלאמה
באזור חיפה, כרמל וגליל מערבי
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
הותיר: הורים ושישה אחים

קורות חיים

בן לאה ואיתן. נולד ב- ו' אדר תשמ"ג 18.2.1983 בירושלים. כבר בגיל צעיר מאוד אהב ציקי חיות. בשל כך החליט להיות צמחוני עוד בהיותו בן שלוש: "כדי לא לפגוע בחיות" הסביר. הוריו קבלו בהבנה חיבה זו וכך הפכה דירתם לבית חם גם לאוגרים ודגים, חמוס ונחשים, עקרבים וציפורים. בהיותו בן 14 צרף שקל לשקל עד שהיה לו הסכום הדרוש לרכישת סוסה. ציקי רכב עליה בשדות הגולן בהיותו תלמיד בישיבת חיספין.

את הקשר המיוחד עם גן החיות החל כמתנדב בגיל 12. הצוות המקצועי של הגן חשש שהמתנדב הצעיר עדיין אינו מתאים, ואולם חשש זה התבדה מיד כשהכירו את ציקי ועד כמה רציני הוא בעבודתו. תוך זמן קצר התקדם וקיבל מטלות רציניות ואחראיות יותר. לכולם היה ברור כשציקי בסביבה אפשר להיות רגועים - העבודה תתבצע תמיד בצורה הטובה והיעילה ביותר.

נקודת השיא בפעילותו זו של ציקי הייתה קבלת תעודת מטפל מוסמך בקורס מטפלי חיות בו השתתף והוא בכיתה י"א.

ציקי שרת בצבא ב"סיירת אגוז" של גולני. נאמן לעקרונותיו דרש להיות ביחידה קרבית. הטירונות ביחידה זו אינה קלה, אך ציקי צלח אותה ברוח טובה.

תכונותיו המיוחדות של ציקי בלטו בצבא עת התנדב לכל משימה - גם כאשר זו חייבה ויתור על יציאה לסוף שבוע בבית.

את ידיעותיו בתחום החי והצומח חלק ציקי עם חבריו ביחידה. דוגמאות ליחסו המיוחד לבעלי החיים הביאו לכך שלא רק שהסביר לחבריו על סוגי העקרבים או סוג מסוים של נחש, אלא גם שכנע אותם לשלח אותם בחזרה לטבע במקום רחוק דיו.

בליל י' בתמוז תשס"ב 19.6.2002, בתום אימון שגרתי באזור ואדי סלימה שבצפון, במהלך נסיעה בג'יפ מסוג האמר, סטה הג'יפ מנתיבו, התנגש בעץ והתהפך. "היית מסוג החיילים שניתן היה לומר עליהם בטירונות שהם יהיו מפקדים גדולים ומנהיגים", ספד לו מפקד יחידת אגוז.

ציקי נהרג, אך חיבתו לחיות ממשיכה לפעם בלב שוחרי חיות צעירים. קשה לחשוב על צורה הולמת יותר להנצחת זכרו של ציקי מטיפוח האהבה לחיות בקרב מבקרי גן החיות הצעירים.

הותיר אחריו הורים, ששה אחים, סבים וסבתות ומאות חברים המבכים את מותו ומתקשים להינחם."יהי זכרו ברוך"

בניית אתרים: