תפריט נגישות

טוראי אברהם גוילי ז"ל

אברהם גוילי
בן 20 בנפלו
בן מנטינה ומשה
נולד בחדרה
בט' בניסן תש"י, 27/3/1950
שרת בחטיבת גולני
יחידה: גדוד "הבוקעים הראשון" (51)
התגייס ב-מאי 1968
נפל בעת מילוי תפקידו
בג' בתמוז תש"ל, 7/7/1970
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 1, שורה: 05, קבר: 02.

קורות חיים

בנם-יחידם של משה ומנטינה. נולד ביום ט' בניסן תש"י (27.3.1950) בחדרה. למד בבית-הספר היסודי "קושט" ובבית-הספר התיכון המקצועי "אורט" - שניהם בירושלים.

הוא היה חבר ב"אימקה" ובו התאמן בספורט, בהרמת משקלות ובשחייה. כן היה חבר במוסיאון הירושלמי. מאז שנתו ה-14 עבד בבית המלאכה לפיסיקה באוניברסיטה העברית בירושלים והיה ממושמע בעבודתו ומסור לה. במשך השנים התגלה כאחראי, כבעל אופי שקט והיה מקובל על כל עובדי בית המלאכה. הוא מילא את עבודתו במסירות ובמשך שנות עבודתו היה ידיד לכולם.

גויס לצה"ל בתחילת מאי 1968. בכל אחת מחופשותיו מצה"ל היה נוהג לבקר אצל עובדי בית המלאכה. על פעולתו בצבא לא סיפר לאיש בביתו והצניע את פעולותיו בשירות הצבאי. זמן-מה לא בא לחופשה, מפני שהיה בתפקיד מיוחד, ועל כך נודע להורים מפי הממונים עליו.

בבית היה תמיד הרוח החיה, כי מטבעו היה עליז ושמח. הוא היה בן מסור מאוד להוריו, זכר את ימי ההולדת שלהם ותמיד היה מביא להם מתנות ודואג לשמחם.

ביום ג' בתמוז תש"ל (7.7.1970 ), מצא את מותו בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי שעל הר-הרצל.

מפקד היחידה כתב להוריו את הדברים האלה: "אברהם שירת תחת פיקודי כלוחם, בפלוגה של 'גדוד הבוקעים הראשון'. במשך תקופת שירותו היה שותף לפעילות המבצעית של הפלוגה ולא אחת ביצע פעולות מעבר לגבול. אברהם היה לוחם מן השורה. קיבל על עצמו כל משימה. ביצע אותה בנאמנות ועל כך זכה להערכת מפקדיו."

בניית אתרים: