תפריט נגישות

סמ"ר שחר תעשה ז"ל

שחר תעשה
בן 20 בנפלו
בן אידה ועופר
נולד בפרדסיה
בכ"ז בתשרי תשנ"ה, 2/10/2014
התגורר בפרדסיה
שרת בחטיבת גולני
התגייס ב-10.3.13
נפל בקרב
בכ"ב בתמוז תשע"ד, 20/7/2014
במבצע "צוק איתן"
מקום נפילה: רצועת עזה
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: פרדסיה
הותיר: הורים ושני אחים: חן ועומרי

קורות חיים

בן היידי ועופר. נולד ב- כ"ז בתשרי התשנ"ה, 2.10.1994 בפרדסיה.

שחר למד בבית הספר היסודי "תפוז" ובקריית החינוך "דרור" בפרדסיה.

שחר היה ילד חברותי מאוד, אהוב על כולם ובעל לב רחב, מאד רגוע שלא מספר על עצמו הרבה ומצד שני היה המסמר של החבר'ה, בעל חוש הומור מטורף ונוכחות עצומה וחדור מטרה.

שחר התגייס לצה''ל לפני כשנה וחצי. שחר שהיה קצר רואי נלחם על זכותו להיות לוחם ולשם כך עבר ניתוח לייזר בעיניו כדי שלא יכשל במבחן הקבלה לחייל קרבי. שחר שובץ בגדוד 13. שחר היה ילד-גבר מורעל צבא. לשחר היה קשר מיוחד עם בן דודו, בר ירימי, בן 24. ירימי תפקד כמעין אח גדול נוסף, ששחר העריץ ושם לעצמו מטרה ללכת בדרכו. כשירימי התגייס לגדוד 12 בגולני, שחר הסתכל עליו בהערצה וחיכה לסיפוריו מהצבא בסופי שבוע. כשהיה בן 16, הכריז שיתגייס לגדוד 12 בגולני. בסוף התגייס לגדוד 13, ולא היה מרוצה תחילה מהתוצאה. "הוא התקשר אליי עצבני מהבסיס, אמר שרצה גדוד 12 ושאל איך זה יכול להיות שנתנו לו 13", סיפר ירימי, "אמרתי לו: תמיד תגיד תודה שיש לך את העץ על הכתף. אחרי חודש הוא התקשר אליי מאושר, ואמר: 'אני לא מחליף את הצוות שלי בחיים'"...

בתאריך 8.7.2014 פתחו במבצע "צוק איתן" המבצע החל בעקבות ירי רקטי הולך וגובר מרצועת עזה לעבר אוכלוסייה אזרחית בדרום ישראל, כתגובה ל"מבצע שובו אחים" של צה"ל לאחר חטיפת שלושת הנערים ב-12 ביוני. בתאריך 17 ביולי, נכנסו כוחות קרקעיים של צה"ל לרצועה במטרה לפגוע במנהרות הטרור.

ביום כ"ב בתמוז תשע"ד, 20.7.2014 שחר נהרג בתקרית הנגמ"ש בסעגייה' שבעזה.

גם חבר טוב של שחר, רועי, סיפר למשפחה כי באותו הלילה הם הסתמסו על ענייני כדורגל, שחר ביקש ממנו טובה ואמר לו "תעזור לי, גם ככה אני נכנס עוד מעט ולא חוזר יותר" הוא משחזר. "היינו בשוק, אבל אומרים שאנשים מרגישים לפני שהם הולכים למות, אי אפשר להסביר את זה".

שחר היה ילד של אהבה- אהבה להוריו, למשפחתו, לחבריו ולארץ ישראל. הותיר אחריו הורים ושני אחים.

בניית אתרים: