תפריט נגישות

סמ"ר סייף ביסאן ז"ל

סייף ביסאן
בן 21 בנפלו
בן נהיל ורמזי
נולד בט"ז באלול תשמ"ז, 10/9/1987
התגורר בג'ת
שרת בחטיבת גולני
יחידה: "אגוז"
התגייס ב-20.11.2005
נפל בקרב
בד' בניסן תשס"ח, 9/4/2008
מקום נפילה: סמוך לחאן-יונס
מקום קבורה: גת
הותיר: הורים, שני אחים ושתי אחיות

קורות חיים

בן רמזי ונהיל נולד ב-10.9.1987.

סייף היה השני מבין חמש ילדי משפחת ביסאן. אביו, רמזי, עובד בקיבוץ יחיעם, כמנהל במפעל המעדנים והאם נהיל עקרת בית. אחיו הגדול, הימן, שירת עד לא מזמן כסרן בנח"ל ולאחרונה עבר לשרת במינהל האזרחי, בצבא קבע. למשפחת ביסאן עוד שתי בנות ובן צעיר יותר-ארקאן בן 17, אולפת בת 24 ודיאנה בת 15.

סייף ז"ל למד בבית הספר בכפרו ג'ת,והתגייס ב-20.11.2005 לגולני.

מגיל צעיר רצה סייף לתרום למדינה ולשרת שירות איכותי בצבא. דודו, כארים ביסאן סיפר: "מגיל צעיר הוא ראה בצבא ערך עליון. כבר בכיתה ט' הלך לקורסים להכנה לצבא, כדי שיהיה מוכן. הוא הלך למבדקים בכל יחידות העילית ולבסוף התקבל לאגוז. הוא היה מודל לחיקוי לכל צעירי הכפר שראו את ההשקעה שלו ואת הרצון שלו להצליח. בכל הנושאים האלה לקחו ממנו דוגמה בכפר". דודו של סייף ז"ל סיפר עוד כי בני משפחתו חששו עקב שירותו הקרבי, אבל למרות זאת היו לסיף תוכניות לחתום בצבא קבע, כמו אחיו הגדול.

"אנחנו עדה המאמינה בגורל" אומר דודו של סייף "סייף נהג לומר אם מגיע לי למות בעזה אני אמות בעזה-אבל כלוחם בסיירת אגוז".

הדוד כארים הוסיף כי בני משפחתו והוא כואבים אך גאים בכך שהבן נהרג בכבוד בצבא. "ככה אנחנו מחנכים את הילדים שלנו - לתרום ולתת למדינה הזאת, שאנחנו חלק ממנה". לדבריו, סייף תכנן לצאת למסלול קצונה בתום השירות הסדיר בחודש נובמבר השנה, וחלם על קריירה צבאית.

סמ"ר סייף ביסאן נהרג ב-9.4.2008 במהלך פעולה של כוח אגוז בעומק השטח בדרום רצועת עזה.

חיילי אגוז מלווים בכוחות שריון והנדסה, נכנסו לתוך שטח בדרום רצועת עזה לפעילות מבצעית חשאית נגד תשתיות טרור, שבמהלכה איתרו כמה חוליות מחבלים. מרגע שזוהו המחבלים, הפכה הפעולה לגלויה, ובין המחבלים לחיילים התנהלו חילופי אש. במהלך הפעולה נפתחה אש לעבר החיילים, ממנה נהרג סייף ונפצעו קל שניים מחבריו.

בן 20 ו-7 חודשים בנפלו.

יהי זכרו ברוך.

בניית אתרים: