תפריט נגישות

סמ"ר יאלאו יסמאו ז"ל

יאלאו יסמאו
בן 26 בנפלו
בן גונדרית באשא ופנטאי יאלאו
נולד באתיופיה
בי"ב בטבת תש"מ, 1/1/1980
התגורר באור יהודה
שרת בחטיבת גולני
יחידה: גדוד "ברק" (12)
התגייס ב-מרץ 2004
נפל בקרב
בי"ד באב תשס"ו, 8/8/2006
במלחמת לבנון השנייה
מקום נפילה: בינת ג'בל
באזור דרום לבנון
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 2, חלקה: 19, שורה: 6, קבר: 5.

קורות חיים

בן אדנה ופנטה. נולד ב- י"ב בטבת תש"מ, 1.1.1980 באתיופיה.

ילאו התגייס לצה"ל במרץ 2004, שירת בגדוד 12 כלוחם והשתחרר ביוני 2006.

ילאו התחיל לעבוד בדואר אור יהודה.

יאלאו נהרג ביום שלישי בקרב בעיירה בינת ג'ביל שבדרום לבנון. הוא נולד באתיופיה ועלה ב-2001 עם אחותו, אזמרה ובעלה סטאי אייל, שטיפלו בו בישראל. אביו, פנטה ילאו, מתגורר ביבנה. אמו של יאלאו, גונדרית באשה, שחיה באתיופיה, הגיעה אמש לישראל. שלמה מולא מהסוכנות היהודית אמר, כי באשה עזבה את הכפר בבוקר מותו והחלה לצעוד לעבר סניף משרד הפנים בעיר גונדר, לאחר שלדבריה חלמה כי אסון אירע לבנה.

גיסו של ילאו, סטאי אייל, סיפר שהוא היה תלמיד ואצן מצטיין. לדבריו, "הוא היה אדם חרוץ ורגיש לזולת, שסייע לכל הקהילה באור יהודה בתרגום מכתבים מעברית לאמהרית...זאת אבידה גדולה לקהילה שלמה". לדבריו, בכל חודש שלח ילאו לאמו מעל 500 דולר, כדי לממן לה מטפלת בשל נכות ממנה היא סובלת.

בתקופת שירותו הצבאי ביקש ילאו מצה"ל לסייע לו במימון עלות טיסה לאתיופיה, כדי שיוכל לבקר את אמו באתיופיה, בגלל שאינה זכאית עלייה. אך מהצבא נמסר לו כי לא יסייעו לו כיוון שהוא אינו חייל בודד מכיוון שאביו נמצא בארץ. בכל מקרה תיכנו ילאו באחרונה לבקר את אמו, אותה לא ראה מאז שעלה, אך ביטל תוכניותיו בגלל גיוסו למלחמה.

ילאו נהרג ב-י"ד באב תשס"ו, 8.8.2006, במהלך מלחמת לבנון השנייה בזמן ששירת כלוחם במסגרת המילואים הראשונים שלו בגדוד 7112, חטיבה 300, במהלך פעילות קרבית בלבנון."יהי זכרו ברוך"

בניית אתרים: