תפריט נגישות

סמל שמואל עקיבא ווייס ז"ל

שמואל ווייס
בן 20 בנפלו
בן צפורה ואריה
נולד באלון מורה
בכ"ד באב תשמ"ב, 13/8/1982
התגורר בקרית ארבע
שרת בחטיבת גולני, חיל רפואה
יחידה: גדוד "הבוקעים הראשון" (51)
התגייס ב-12.3.2001
נפל בפעילות מבצעית
בכ"ו בניסן תשס"ב, 8/4/2002
מקום נפילה: ג'נין
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
הותיר: הורים, חמישה אחים ושלש אחיות
בעל צל"ש מפקד האוגדה

קורות חיים

שמואל נולד בכ"ד באב תשמ"ב (13.8.1982) לאריה וצפורה וויס בישוב אלון מורה שבשומרון. כשהגיע לגיל שש עברה המשפחה לקריית ארבע. שמואל היה הבן הרביעי במשפחה, מתוך תשעה ילדים. למד בתלמוד תורה בקריית ארבע והיה חבר בתנועת הנוער 'אריאל'. בהגיעו לחטיבת הביניים, המשיך שמואל בישיבה התיכונית 'קריית ארבע' ולמד שם בכיתות ז' וח'. בכיתה ט' עבר שמואל לישיבת ירושלים לצעירים, שם חי חיי פנימייה ככל התלמידים והיה גורם חברתי מרכזי גם מעבר למחזור שלו. אהוב היה על כל חבריו ומוריו בזכות אישיותו המיוחדת: נעים הליכות, עניו, ישר, אוהב תורה, משקיע בלימודה ומחפש את האמת בכל תחום בחייו. בסיום השמינית דחה שמואל את גיוסו לצה"ל כדי ללמוד בישיבה גבוהה והחל ללמוד בישיבית 'איילת השחר' באילת. שמואל למד באילת ב'זמן אלול', ובחופשת החגים החליט לחתום וויתור על דחיית השירות ולהתגייס. תאריך הגיוס הותיר לו זמן של כחצי שנה, אותו הוא הקדיש בתחילה לעבודה בבניין ואח"כ החליט לחזור ללימודים במכון מאיר בירושלים. יום לאחר פורים התגייס שמואל לגדוד 51 של גולני ('גדוד הבוקעים הראשון'). בשלב האימון המתקדם יצא לקורס חובשים. עם סיום הקורס חזר שמואל למחלקתו. לאחר סיום המסלול נשלח שמואל כחובש אל מחלקת הסיור של הפלוגה המסייעת.

במבצע 'חומת מגן' לחם עם גדודו בעיר ג'נין. במהלך הקרבות נתקלה מחלקתו של שמואל שמארב מחבלים, אש תופת ניתכה לעברה והמחלקה נסוגה לעבר מחסה. אחד מהלוחמים נפגע מירי המחבלים ונשאר בודד בשטח החשוף, שמואל כחובש יצא מהמחסה תחת אש כבדה על מנת לחלצו, נפגע ונהרג מאש האויב המדויקת. על מעשהו זה קיבל צל"ש.

שמואל מת מפציעתו בכ"ו בניסן תשס"ב עם אור ראשון. בן 19 היה בנופלו. הותיר אחריו הורים, חמישה אחים ושלוש אחיות.בניית אתרים: