תפריט נגישות

סמ"ר גבריאל גבי עוזיאל ז"ל

גבריאל עוזיאל
בן 20 בנפלו
בן לאה ויוסף
נולד בטבריה
בכ"ג בחשוון תשמ"ד, 29/10/1983
התגורר בגבעת זאב
שרת בחטיבת גולני
יחידה: גדוד "הבוקעים הראשון" (51)
נפל בפעילות מבצעית
בז' באלול תשס"ג, 4/9/2003
מקום נפילה: ג'נין
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
הותיר: הורים, שלוש אחיות ואח
בעל צל"ש אלוף הפיקוד

קורות חיים

גבריאל עוזיאל, בן לאה ויוסף, אח של מירב (21), גלעד (18) והתאומות תמר וכנרת (13.5), נולד בכ"ג בחשוון תשמ"ד (29.10.1983) והתגורר בגבעת זאב.

גבריאל למד בתיכון אנקורי שבירושלים. הוא היה ילד חברותי ואהוד מאוד, אשר "אף פעם לא נשאר בבית" כיוון שתמיד יצא לבלות יחד עם חבריו הרבים.

לאחר סיום לימודיו בתיכון היה אמור גבריאל להמשיך ללימודים בישיבה, אך השרות הצבאי וערך התרומה למדינה היו כה חשובים בעיניו שהוא החליט לוותר על הלימודים בישיבה ולהתגייס מיד לצה"ל, ולא רק זאת, הוא אף ניסה להקדים את מועד גיוסו בחמישה חודשים.

גבריאל, שרצה ששירותו הצבאי יהיה משמעותי ככל האפשר חלם להתגייס לגולני. "הוא רצה רק גולני, היה מורעל, לא רצה לשמוע על שום דבר". על מנת להגשים את חלומו, גבריאל אף הסתיר בבדיקו תהטרום צבאיות, בעיה רפואית, אשר היתה פוסלת אותו משרות קרבי.

לבסוף, הגיע גבריאל לחטיבת גולני, שם עבר הכשרה של לוחם והצטרף לגדוד 51. כלוחם, גבריאל בחר למצות את ייעודו עד הסוף, הוא העדיף לצאת למשימות מסוכנות, של סיכול פיגועים ומעצרים בלב השטחים על פני שמירות. "הוא לא חשש להיפגע, הוא פשוט לא חשב על זה", מספר עליו חבר ילדות, אייל וקנין.

למרות הקשיים הפיסיים והנפשיים הרבים שמלווים לוחם בחטיבת גולני, גבריאל לא שכח את משפחתו וסביבתו הקרובה. מידי שלושה שבועות, כאשר יצא גבריאל לחופשת השבת בבית, היה קונה לאמו זר פרחים שישמח את ליבה. למבוגרים בשכונתו תמיד התייחס בכבוד וכך הפך לדמות מופת עבור הנוער.

בז' באלול תשס"ג, 4.9.2003, יצא כוח של גולני מגדוד 51 ועמו גבריאל על מנת לעצור את עומד אחמד א-שייח, בכיר הג'יהאד האיסלמי, שתכנן התאבדות בשטח ישראל. לאחר שהמבוקש נתפס התעוררה מהומה בעיר ג'נין ופלשתינים רבים יצאו אל הסמטאות חמושים, כאשר הם יורים אל עבר החיילים מהכוח. במהלך חילופי הירי נפגע גבריאל מקליע. רופא ניסה להציל את חייו אך גבריאל נפטר מפצעיו הקשים. כאשר התקבלה הידיעה על מותו של גבריאל, שכונת גבעת זאב כולה לקתה בהלם ומיד התקבצו בני משפחה, שכנים וחברים בביתו של גבריאל, כדי לנחם את המשפחה האבלה.

גבריאל נקבר בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים.

"יהי זכרו ברוך"

בניית אתרים: