תפריט נגישות

סמל אמנון ("אמי") בר נר ז"ל

אמנון בר נר
בן 20 בנפלו
בן רות ודן
נולד בקיבוץ הזורע
בי"ב בטבת תש"י, 1/1/1950
שרת בחטיבת גולני
יחידה: סיירת אגוז
התגייס ב-יולי 1968
נפל בעת שירותו
בכ"ט באב תש"ל, 30/8/1970
מקום קבורה: קיבוץ הזורע

קורות חיים

בו דן ורות. נולד ביום י"ב בטבת תש"י (1.1.1950) בקיבוץ הזורע, למד בבית-הספר היסודי בקיבוץ ובמוסד החינוכי התיכון "שומריה". לאחר מכן נכנס לעבודה והתקשר לענף הרפת. בזמן מלחמת ששת הימים מילא

תפקיד חשוב יחד עם עוד חברים מקבוצתו.

ביולי 1968 גויס לצה"ל והיה הראשון בין המת-גייסים בקבוצתו. הוא אמנם העדיף להתנדב לטיס. אך כיון שלא נתקבל. קיבל עליו את הדין ברצון ובגאווה והצטרף לנח"ל. בשנה הראשונה לשירותו. שהייתה שנה קשה ומפרכת. התבגר אמנון והתגלה כבעל רצון והכרה. הוא עבר לסיירת והיה שמח בחלקו. וכשהטילו עליו תפקיד אחראי. היה ממלא אוחו ביעילות ובכישרון. כאשר נפצע בעת שרותו ויכול על סמך זאת לעבור לשירות קל יותר. לא עשה כן. רגש האחריות האיץ בו לחזור ליחידתו בהקדם - ולכן חזר. כחייל רצה למלא את תפקידו - לא מאהבת המלחמה. אלא מתוך הכרת ההכרח שבכך. כי לא הייתה בו תוקפנות. אחת מתכונותיו הייתה אהבת האדם. ועמה טוב-לב ועליזות. אמנון אהב את המשק ואת העבודה בו והתעתד להתמסר להם בכל לבו אחרי שחרורו. גם כשבא לחופשה. לא היה משוחח בנושאיס צבאיים. אלא היה אוסף חומר ושוקד על שכלול עבודתו וייעולה. הוא אהב ללמוד ורצה להשיג - לאחר שישוחרר - את אשר החסיר קודם-לכן. הוא שירת ביחידתו בנאמנות ובמסירות וידע לשאת באחריות המוטלת עליו. בעבודה המבצעית ובפיקוד על חיילים. עם זאת הוא היה בעל לב אוהב ומבין. כל חבריו זוכרים את חיוכו. את מרצו ואת נכונותו לתרום לזולתו. גם בלי שנתבקש לכך. אולם הוא ידע גם לדרוש מאנשים את אשר הוא דורש מעצמו וידע לדרוש זאת בתקיפות. כישהיה משוכנע שהוא צודק. אמנון היה גאה על היותו בן קיבוץ. ולא פעם. בשיחה משותפת בחדרו. הרבה לספר על החינוך המשותף במוסד ועל חיי-החברה בו. הוא גם סיפר על הדרך. שבה החלו הוריו והמשיכו אחיו המבוגרים - וכמותם שאף אמנון להמשיך. לחזור למשק לאחר השירות הצבאי. לעבוד בענף הרפת אשר כה אהב. ולהמשיך בתחביביו (כגון גידול הדגים בחדרו). בכלל שאף תמיד לתרום ממרצו למסיבות ולחיי-התרבות של המשק. וע0 זאת אהב מאוד לשבת לבדו ולהאזין למוסיקה. אור ליום כ"ט באב תש"ל (30.8.1970), נפל בעת מילוי חפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בקיבוץ הזורע.

במכתב תנחומים למשפחה ולקיבוץ. כתב מפקדו; "אמנון היה מבחירי המפקדים בפלוגה. הוא נחשב חבר לכל אחד ואחד וגם בעת מילוי תפקידי פיקוד. עדיין נשאר חבר לחייליו. לחכריר ולמפקדיו. זה היה הקו המנחה באופיו הנוח והשליו". לאחר שנפל הוצאה לאור חוכרת לזכרו כשם "אמי"; מעין הנובע מים בכל ימות השנה בקרבת הקיבוץ, שופץ ונשתלו בו שיחים ועשבים, הוא נקרא על שמו של אמי, לזכרו.

בניית אתרים: