תפריט נגישות

סמ"ר גולן (גולי) חזן ז"ל

גולן חזן
בן 20 בנפלו
בן שרה ושמואל סמי
נולד בזכרון יעקב
בי"ז בתשרי תשל"ד, 13/10/1973
התגורר בזכרון יעקב
שרת בחטיבת גולני
יחידה: גדוד "ברק" (12)
התגייס ב-נובמבר 1991
נפל בפעילות מבצעית
בב' באלול תשנ"ג, 19/8/1993
מקום נפילה: ואדי אל-פארש
באזור לבנון
מקום קבורה: זכרון יעקב
הותיר: הורים, שני אחים - ז'ק וחיים ושתי אחיות - שושנה וסנדרה

קורות חיים

בן שרה ושמואל.סמי, אח לז'ק, שושנה, חיים וסנדרה, נולד ביום י"ז בתשרי תשלייד (13.10.1973) בזכרון יעקב, מאחר ונולד במהלכה של מלחמת יום הכיפורים, שעה שכוחות צה"ל כבשו את הגולן, בחרו לו הוריו את שמו. כתינוק וכילד היה יפה תואר וחייכן, החיוך המיוחד לו לא משפתיו והאיר את פניו. עיניו היו ירוקות וגדולות ושערו זהוב, הוא היה ילד שובב והתחבב על הגננות המורות והמורים, גולן למד בבית-הספר היסודי יינילייי שבזכרון-'עקב, בחטיבת הביניים "אורט שומרון" שבבנימינה, בבית-הספר התיכון "עירון" שבחדרה, ובבית-הספר התיכון "חקלאי" אשר בפרדס חנה. כשסיים את לימודיו עבד גולן כעוזר לחשמלאי עד למועד הגיוס. גולן נמנה על שחקני "מכבי זכרון יעקב" בכדורגל ואף שימש כשוער בנחרת הנוער. ממשחק זה נהנה הנאה גדולה. חבריו ומשפחתו מעידים עליו שהיה ילד יפה תואר וחייכן, נכון לעזור בכל עת ופעיל מאוד בחיי החברה במושבה. לפני גיוסו רצה מאוד להתקבל ל"גולני", וכשנודע לו שהתקבל ליחידה לא היה גבול לשמחתו. הוא היה יימורעליי על הצבא ובמיוחד על ייגולני", פייטר אמיתי.

בשלהי נובמבר 1991 התגייס גולן לצהייל והשתלב עד מהרה בגדוד חי"ר 12 ,שבחטיבת גולני. גולן ששירת בחיל הרגלים היה סמל המוטיבציה, עם חיוך שלא מש מפניו גם ברגעים הקשים, בעל מרץ נעורים בלתי נלאה ושובבות מקסימה. בעל מוראל גבוה וחיוך שסחף את חבריו, לוחם מעולה, שדבק במשימתו במסירות רבה ובעל טוב לב שופע.

ביום ב' באלול תשנ"ג ( 1993. 8. 19 ) לאחר ליל מארב, יצא גולן עם כוח של לוחמים לחיפוש אחר מסתור בתצפית למניעת מעבר מחבלים ליישובי הצפון. עם שחר נכנם הכוח אל ואדי "אל-פרש", בתנאי שטח קשים נתקל אחד החיילים בתיל ממעיד ותוך כדי כך הופעלו מספר מטעני-צד. שבעה מחיילי הכוח נהרגו וביניהם גולן. גולן נולד בזמן הקרב על הגולן, שירת בגולני, ונפל בשמירה על הגולן וישובי הצפון. בן עשרים היה גולן במותו, הוא השאיר אחריו הורים, שני אחים ושתי אחיות. גולן הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין שבזכרון יעקב, והועלה לדרגת סמ"ר לאחר מותו. מתוך הספדו של מפקד היחידה "גולן שלנו, אנחנו עומדים כאן ומסרבים להאמין שאתה כבר לא איתנו. תמיד הלכת קדימה. אני מקווה שגם למעלה אתה צופה בנו ומחייך. גולן, אנחנו מקווים שנפילתך לא היתה לשווא".

בניית אתרים: