תפריט נגישות

סגן יגאל ברוך ז"ל

יגאל ברוך
בן 20 בנפלו
בן ברטה ואברהם
נולד בירושלים
בח' בתמוז תשי"ח, 26/6/1958
שרת בחטיבת גולני
יחידה: גדוד "גדעון" (13)
התגייס ב-יולי 1976
נפל בעת מילוי תפקידו
בג' באלול תשל"ח, 5/9/1978
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 5, שורה: 05, קבר: 09.
הותיר: הורים ואחים

קורות חיים

בן אברהם וברטה. נולד ביום ח' בתמוז תשי"ח (26.6.1958) בירושלים. למד בבית-הספר היסודי 'יפה נוף' ואחר-כך סיים את לימודיו התיכוניים בבית-הספר התיכון 'דנמרק' שבירושלים, במגמה הומנית. בבית-הספר היה יגאל אהוב על חבריו ועל מוריו והתבלט כספורטאי מחונן. הוא היה אלוף בית-הספר בריצה. בנוסף לעיסוקיו בספורט השתתף יגאל בתסכיתים ששודרו ב'קול ישראל' בתכניות לנוער.

ביולי 1976 גויס לצה"ל והתנדב לקורס טיס, לאחר עשרה חודשים, משלא מצא את מקומו שם, עזב את הקורס והועבר, לפי בקשתו, ליחידה קרבית. הוא נשלח לקורס-קצינים ובמהלך הקורס השתתף במבצע-ליטני. לאחר סיום הקורס הוצב לחיל-הרגלים, וכמפקד בצה"ל הוטל עליו להקים מוצב בלבנון, שהיה, לדברי מפקדו, מוצב לתפארת. הוא התבלט בכישרונות לשלב יחס חם ודואג לפקודיו יחד עם דרישה לעמוד ברמה גבוהה של מקצועיות ומשמעת, כיאות למחלקה לוחמת בצה"ל. יגאל אהב את עבודתו בצבא והביע בפני מפקדו את שביעות רצונו מתפקידו ואת נכונותו להמשיך לשרת את הצבא בכל משימה ותפקיד שיידרש.

ביום ג' באלול תשל"ח (5.9.1978) נפל יגאל בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר-הרצל שבירושלים. השאיר אחריו הורים ואחים.

מפקד היחידה כתב במכתב-התנחומים למשפחה: "סגן יגאל היה חייל למופת, קצין אחראי וממושמע. היה אהוב על חייליו ועל מפקדיו כאחד".

משפחתו הנציחה את זכרו בנטיעת חורשה ביער רמות.

בניית אתרים: