תפריט נגישות

סמל מרב עפרוני ז"ל

מרב עפרוני
בת 21 בנפלה
בת נאוה ומשה
נולדה באילניה
בי"ט בכסלו תשכ"ז, 2/12/1966
התגוררה ברם-און
שרתה בחטיבת גולני, חיל שלישות
יחידה: גדוד "ברק" (12)
התגייסה ב-27.1.1986
נפלה בעת מילוי תפקידה
בכ"ג באלול תשמ"ז, 17/9/1987
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: מושב רם-און
הותירה: הורים ושלוש אחיות - הלה, הדר ומור

קורות חיים

בת נאוה ומשה. נולדה ביום י"ט בכסלו תשכ"ז (2.12.1966) באילניה (סג'רה), הבכורה בארבע בנות. בתום לימודיה היסודיים המשיכה בחטיבת הביניים 'ניר העמק' בעפולה ובבית הספר התיכון 'אורט עמק חרד' בקיבוץ עין חרוד. בסיום לימודיה יצאה מרב לשנת שירות בגרעין 'עודד'. טרם גויס בה לצה"ל יצאה מרב לקורס רכזות תנאי שירות במסגרת קורס קדם צבאי. היא סיימה את הקורס בציון גבוה ובהערכות טובות במיוחד.

בסוף חודש ינואר 1986 גויסה מרב לשירות חובה בצה"ל. היא סיימה טירונות ולבקשתה וההוצבה בחטיבת גולני. מרב נשלחה לשרת כמש"קית ת"ש בבסיס הטירונים של החטיבה. היא התבלטה באישיותה מיוחדת וביכולתה להבין ולהקשיב לחיילים בתקופה הראשונה והקשה לשירותם בצה"ל. לאחר כשנה בבסיס הטריונים ביקשה מרב לעבור ולשרת באחד מגדודי החטיבה. היא היתה עם הגדוד בכל מקום: במפקדת הגדוד, בנבי מוסא וכן בחרמון וכשהגדוד היה בקו הקדמי. לדברי מפקדה, מרב ביצעה תפקידה על הצד הטוב ביותר.

ביום כ"ג באלול תשמ"ז (17.9.1987) נפלה מרב בעת מילוי תפקידה. היא נפטרה בבית החולים 'הדסה' בירושלים ממחלת דם קשה והובאה למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין במושב רם און. הותירה אחריה הורים ושלוש אחיות - הלה, הדר ומור.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה: "מרב עברה בהמלך שירותה מספר קרבות על זכויותיהם של חייליה. היא נלחמה ללא ליאות, תוך דאגה אמהית ומסירות אין קץ, על מנת שכל חייל יזכה לקבל את שהוא צריך ונזקק...".

בניית אתרים: