תפריט נגישות

טוראי שמשון (שימש) כהן ז"ל

שמשון (שימש) כהן
בן 20 בנפלו
בן רחל ודוד
נולד בבני ברק
בח' בשבט תשי"ד, 29/1/1954
שרת בחטיבת גולני
יחידה: גדוד "הבוקעים הראשון" (51)
התגייס ב-אוגוסט 1972
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ב בניסן תשל"ד, 14/4/1974
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 01, חלקה: 09, שורה: 01, קבר: 30.
הותיר: הורים, ארבעה אחים ושתי אחיות

קורות חיים

שמשון (שימש), בן ראשל ודוד, נולד ביום ח' בשבט בשי"ד (29.1.1954) בבני ברק. הוא למד בבית הספר היסודי "אגודת ישראל" והמשיך את לימודיו בבית הספר התיכון בכפר חב"ד. שמשון היה הרביעי בין ששת אחיו ואחיותיו והיה אח חביב להם ובן מסור להוריו, וכן היה תלמיד מצטיין. בהיותו בכיתה ו' החל ללמוד נגינה וכנגן בחצוצרה השתתף באירועים מוסיקליים שונים עם תזמורת בית הספר, ואהב גם לשעשע את חבריו בנגינתו. בכפר חב"ד למד "שימש" במגמה של נגרות וסיים את לימודיו בציונים טובים מאוד. מאז ומתמיד היה חביב על הכל בזכות מידותיו הטובות ויחסו החם לזולת. הוא ידע ללמוד ממוריו וממחנכיו וזכה לשבח ולתהילה בפי כל.

שמשון גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1972. כנגן חצוצרה היה ברור שיבקשו להציבו לתזמורת צה"ל, אולם הוא העדיף להתנדב לשרת בחטיבת "גולני". לאחר שהשלים את קורס האימונים הבסיסי הוצב ליחידה של החטיבה. ביחידתו היה אהוב מאוד על חבריו בזכות מעשיו הטובים ובזכות טוב לבו. כאשר בקש חבר מחבריו לעמוד בשמירה שעה נוספת, היה עושה זאת ברצון ובמאור פנים. נאמן לדתו, היה מתפלל בכל בוקר, ואם נשאר בשבת במחנה, היה טורח לכנס כמה חיילים למניין, כדי שהתפילה תהיה מושלמת. בתקופת שירותו בצה"ל עמד לשאת לאישה את חברתו ברכה וחתונתם תוכננה ואף נקבע לה תאריך.

במלחמת יום הכיפורים השתתף שימש בקרבות המרים לכיבוש החרמון. ביום כ"ב בניסן תשל"ד (14.4.1974) נפל בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בקרית שאול. השאיר אחריו הורים, ארבעה אחים ושתי אחיות.

במכתבו למשפחה האבלה כתב מפקדו: "בנכם נפל בעת מילוי תפקידו. שמשון שירת את הגדוד למעלה משנה וחצי ולחם בשורותיו במלחמת יום הכיפורים ומלחמה קשה וארוכה, שבעצם טרם נסתיימה והיא נמשכת יום יום. שמשון היה חייל טוב וממושמע, אחראי ומסור, ומילא את כל שהוטל עליו בצורה טובה. אין מלים בפי לנחם משפחה ששכלה את בנה, אולם קבלו את רגשי הערכתנו ואת השתתפותנו בצערכם. בשם 'גדוד הבוקעים הראשון' - מפקד היחידה".

המשפחה תרמה ספר תורה להנצחת זכרו.

בניית אתרים: