תפריט נגישות

טוראי דוד אהוד יעקב ז"ל

דוד יעקב
בן 19 בנפלו
בן מרים ויעקב
נולד במושב עין יעקב
בכ"ו באלול תשי"ג, 6/9/1953
התגורר בעין יעקב
שרת בחטיבת גולני
יחידה: גדוד "גדעון" (13)
התגייס ב-נובמבר 1971
נפל בעת שירותו
בי"ד בשבט תשל"ג, 16/1/1973
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: נהריה
חלקה: 03, שורה: 01, קבר: 19.

קורות חיים

בן יעקב ומרים. נולד ביום כ"ו באלול תשי"ג (6.9.1953) במושב עין יעקב ליד נהריה. הוא למד בבית-הספר היסודי יהלום בעיירה מעלות וסיים לימודיו במחלקה לאלקטרוניקה בבית-הספר התיכון המקצועי כפר סיטרין ליד חיפה, כחניך בהכשרה קדם-צבאית. הוא היה חבר בתנועת הנוער של תנועת המושבים ואף יצא מטעמה לסיור באנגליה ובצרפת. הוא היה פעיל בגדנ"ע, שיחק בכדורגל בקבוצת "הפועל עין יעקב" והשתתף בתחרויות שנערכו מטעם המועצה האיזורית "מעלה יוסף". תחביבו העיקרי היה הצילום ומאחר שאהב לטייל, ידע למזג את שני תחביביו, שהפיקו תמונות רבות המנציחות את יפי הארץ והדרה. הוא אהב יופי וטיפח את גינת בית הוריו לתפארת. הוא היה שמח ועליז וריכז את החברה סביבו. כולם אהבוהו ובקשו את קרבתו.

דוד התגייס לצה"ל בתחילת נובמבר 1971. בתחילה שירת במקצועו כטכנאי מערכות קשר, אולם אחר-כך התנדב לשרת בחטיבת "גולני" והיה בשורותיה עד יום מותו. ביום י"ד בשבט תשל"ג (16.1.1973), נפטר בעת שירותו והובא למנוחת- עולמים בבית-הקברות הצבאי בנהריה.

מפקדו כתב במכתב תנחומים למשפחה: "רבים מאוד היו חבריו ביחידה, שהוקירוהו והעריכוהו על אומץ לבו ונכונותו לבצע כל משימה בצורה הטובה ביותר. מעולם לא נרתע מלבצע את המוטל עליו. עליזותו התמידית מצד אחד ונכונותו לבצע משימות כיאות מצד שני, מזגו בו בצורה מפליאה את הטוב והמועיל גם יחד".

בניית אתרים: